English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2019-03-14

ABİGEM GENEL KURULUNDA, TÜMSİAD AFYON ŞUBESİ YÖNETİM KURULUNA SEÇİLDİ.

AFYONKARAHİSAR ABİGEM A.Ş. GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Afyonkarahisar Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi A.Ş.’nin 2017-2018 yıllarını kapsayan Olağan Genel Kurul Toplantısı, 13 Mart 2019 Çarşamba günü, saat 14.00’de Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) A.Ş.’nin 5’inci Genel Kurulu, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) gerçekleştirildi. Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan ATSO ve Afyonkarahisar ABİGEM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “ABİGEM’in özelliği çok ortaklı olmasıdır. Afyonkarahisar’dan ve Afyonkarahisar dışından ortaklarımız var. 28 ortağımız bulunuyor. Afyonkarahisar’dan ve diğer illerin Ticaret ve Sanayi Odaları’ndan, Borsalarımız’dan, sivil toplum örgütlerinden ortaklarımız ABİGEM’in bünyesinde bulunuyor. Tüm ortaklarımız ABİGEM’e güç katmaktadır. Buraya teşrif ettikleri için tüm ortaklarımıza teşekkür ediyorum. Beşinci defa bu Olağan Genel Kurulu yapıyor olmamız, ABİGEM şirketini başarıyla devam ettirdiğimizin göstergesidir. Çünkü bazı şehirlerde ABİGEM’ler çok faal değil. Son dönemdeki ekonomik gelişmelerden dolayı kârımız biraz azalmış durumda, ama çok zarar eder durumda değiliz. Bundan sonraki proje çağrıları ile daha iyi bir duruma geleceğimizi düşünüyoruz. Tavşanlı’da yaptığımız son Yönetim Kurulu toplantısında ortaklarımızın da ABİGEM’den faydalanmalarını tavsiye ettik. ATSO ve Afyonkarahisar Ticaret Borsası olarak, AB ile ilgili, Kalkınma Ajansı’yla ilgili projelerimizi hep ABİGEM’le çalışarak, ABİGEM’e yaptırmaktayız. ABİGEM’in proje hazırlama ve kazanma başarı oranı iyi noktada.  Şimdiye kadar Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’na hazırladığı projelerden hiç kaybı olmadı. Bunun dışında iki UR-GE projesi yürütüyoruz. Bu projelerin tüm eğitimlerini ABİGEM’e veriyoruz. Gayet memnunuz. Diğer paydaş ve ortaklarımızın da ABİGEM’i bu noktada kullanmalarını rica ediyoruz. Böylelikle paydaşlarımıza ve ortaklarımıza faydamız olacağını ümit ediyoruz. Bir başka noktada ise ABİGEM’in daha fazla iş yapmasını sağlamış olacağını düşünüyoruz” dedi.

Yönetim Kurulu üyelerinin seçimi yapıldı. Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar Ticaret Borsası’nı Temsilen İhsan Şengül, Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim-Sağlık ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı’nı temsilen Salim Gelincik, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Afyonkarahisar Şubesi’ni temsilen Mahmut Emin Birliktir, Afyonkarahisar Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (AFSİAD)’ı temsilen Abdurrahman Alp, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen İbrahim Tekeli ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Fatih Alkış.